Ochrona i biostymulacja kalafiorów w trudnym sezonie

oprysk na kalafior
Z tej kwatery wycięte zostało blisko 100% kalafiorów które później trafiły do sprzedaży na świeżym rynku

Jaki był pogodowo obecny sezon, każdy pamięta. Najpierw bardzo wczesna, ciepła i dość mokra wiosna. Potem jednak fale przymrozków, a następnie w wielu częściach kraju także susza przerywana nawalnymi deszczami. Czy wyprodukowanie z sukcesem kalafiorów w tak ciężkim sezonie było możliwe? Przykład plantacji państwa Goleniów w Grabicach pod Rawą Mazowiecką dowodzi, że tak!

Udane kalafiory wbrew okolicznościom

W pierwszej połowie wrześnie odwiedzamy plantację w rodzinnym gospodarstwie państwa Goleniów po którym oprowadza nas Przemysław Goleń w towarzystwie Justyny Wasiak z firmy Sumi Agro. Przy tej okazji udało się zarejestrować interesującą rozmowę dotyczącą stosowania kilku sprawdzonych rozwiązań do zwalczania szkodników jak np. Mospilan 20 SP oraz innowacyjnego programu biostymulującego w oparciu o nowe produkty tego typu znajdujące się w ofercie firmy Sumi Agro. Jednym z zastosowanych tutaj biostymulacyjnych produktów był Kaishi. Produkt ten plantator zastosował w odmienny sposób od rekomendacji firmy, co pozytywnie wpłynęło na wzrost roślin i przygotowanie ich na wysokie temperatury. Stosowanie produktów z obu tych kategorii było potrzebne i dało dobre rezultaty, jeśli mówimy o polonie i jego wielkości.

O tym jak zastosowane produkty wpłynęły na końcową jakość plonu oraz kondycję roślin w czasie mijającego, bardzo ciepłego sezonu, dowiecie się z przygotowanego materiału filmowego.