Od 2017 roku Mospilan 20 SP dostępny będzie dla użytkowników w nowym, innowacyjnym opakowaniu – woreczkach wodnorozpuszczalnych. Dzięki temu produkt stanie się bezpieczniejszy i wygodniejszy przy sporządzaniu cieczy roboczej. Do jej przygotowania wykorzystywany środek ochrony roślin umieszczony będzie w opakowaniach ze specjalnej folii, która w zetknięciu z wodą rozpuści się uwalniając preparat. Dzięki temu nie dochodzi do kontaktu osoby przygotowującej ciecz roboczą ze środkiem.
Które szkodniki zwalcza Mospilan 20 SP?
W sezonie 2017 ten znany i sprawdzony produkt otrzymał nowe rejestracje, zwiększając łączną liczbę jego zastosowań do ok. 280. W uprawie selera naciowego preparatem można niszczyć populacje takich szkodników jak liściolubka selerowa, połyśnica marchwianka, zmieniki. W przypadku upraw kalafiora i brokułu rejestracja obejmuje śmietkę kapuścianą, pchełki, chowacza czterozębnego, chowacza brukwiaczka, mszyce, gnatarza rzepakowca.
Nowy sposób pakowania Mospilanu 20 SP
Woreczki wodnorozpuszczalne wypełnione Mospilanem 20 SP muszą być dobrze zabezpieczone przed zetknięciem z wilgocią. Dlatego producent pakuje je w dodatkową torebkę barierową wykonaną z folii transparentnej z nadrukiem skróconej etykiety. Tak zabezpieczony produkt wraz z instrukcją z pełnym tekstem etykiety zapakowany jest do kartonika jednostkowego. Jest on zabezpieczony plombą od spodniej strony i hologramem przy zamknięciu. By pomóc plantatorom we właściwym przygotowaniu cieczy roboczej, na opakowaniu tym umieszczona jest dodatkowo instrukcja przygotowywania cieczy roboczej w formie graficznej, obrazkowej. Mospilan 20 SP to sprawdzona, doskonale przebadana formulacja zawierająca najwyższej jakości substancję aktywną produkowaną w Japonii – powiedziała w Warszawie Urszula Filipecka, dyrektor marketingu Sumi Agro Poland. Każdego roku staramy się zaproponować nową korzyść użytkownikom Mospilanu. W sezonie 2017 będzie to nowa forma użytkowa, wygodniejsza i bezpieczniejsza w użyciu – woreczki wodnorozpuszczalne.- dodała prezentując sprawdzony produkt w nowym opakowaniu podczas konferencji prasowej.
Jak właściwie sporządzić ciecz roboczą?
Należy przestrzegać instrukcji stosowania preparatu znajdującej się na opakowaniu. Przed rozpoczęciem przygotowywania cieczy użytkowej należy dokładnie obliczyć wymaganą jej ilość. Zaleca się, by wstępnie rozwodnić preparat w oddzielnym naczyniu, najlepiej o pojemności ok. 10 litrów. W trosce o własne bezpieczeństwo, warto przed przystąpieniem do rozpuszczania założyć koniecznie suche rękawice ochronne, wyjąć woreczki z preparatem z opakowania ochronnego i kolejno wrzucać je do naczynia wypełnionego wodą, ciągle mieszając do całkowitego rozpuszczenia się folii. Wymagany czas mieszania to 60-90 sekund. Następnie należy wlać zawartość naczynia do zbiornika opryskiwacza z włączonym mieszadłem. Niewykorzystane woreczki należy szczelnie zamknąć w opakowaniu ochronnym i przechowywać w przeznaczonym do tego, suchym miejscu.
Kilka uwag na koniec
Nie należy rozrywać woreczków z folii wodnorozpuszczalnej i nie wysypywać zawartości z woreczków. Należy pamiętać o tym, aby w czasie przygotowywania cieczy roboczej doprowadzić do całkowitego rozpuszczenia nie tylko środka ochrony roślin, ale również folii. Gama opakowań handlowych nowego Mospilanu 20 SP, podobnie jak w ubiegłych latach, jest bardzo szeroka. W sprzedaży będą dostępne opakowania o gramaturze 20, 40, 80, 125, 200 i 600 g. Dla sadowników przewidziane jest opakowanie specjalne zawierające 5 szt. woreczków o poj. 200 g wraz z upominkiem – nożykiem, którym woreczki z Mospilanem 20 SP można wygodnie wydostawać z torebek barierowych. Plantatorów warzyw polowych, którzy uprawiają także rzepak ucieszy możliwość skorzystania z opakowań dedykowanych do tej uprawy zawierających 9 lub 12 szt. woreczków 200 g oraz żółte naczynie do sygnalizacji szkodników.
Nowa oferta Mospilanu w woreczkach wodnorozpuszczalnych jest dostępna w szerokiej dystrybucji na terenie całego kraju. od początku sezonu 2017. Jak zapewnia Sumi Agro Poland nowa, dość kosztowna technologia pakowania preparatu nie wpłynie na cenę Mospilanu 20 SP. Ta ma pozostać na dotychczasowym poziomie.