Dobrze znany producentom warzyw i owoców fungicyd Switch 62,5 WG, od tego sezonu będzie mógł być stosowany do ochrony jeszcze szerszego grona roślin uprawnych. Zgodnie z decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (decyzja nr: R–71/2015d z dnia 06 lutego 2015 r.) Switch 62,5 WG zyskał rejestrację do kolejnych 27 gatunków roślin uprawnych.
Switch 62,5 WG zawierający dwie substancje aktywne fludioksonil i cyprodynil, został doceniony przez wielu producentów warzyw i owoców. Wykazuje on bowiem, bardzo dobre działanie zapobiegawcze, jak też interwencyjne, hamując wzrost grzybni, gdy doszło już do infekcji w roślinach. Ponadto, zawartość dwóch substancji aktywnych z różnych grup chemicznych obniża ryzyko powstawania odporności u patogenów. W przypadku wielu gatunków roślin uprawnych stosowanie preparatu Switch 62,5 WG w okresie przedzbiorczym pozytywnie wpływa na ich trwałość w obrocie handlowym, co ma szczególne znaczenie w przypadku owoców jagodowych, jak również świeżych warzyw.
Zgodnie z nową etykietą rejestracyjną zatwierdzoną przez MRiRW 6 lutego 2015 roku, Switch 62,5 WG może być stosowany do ochrony gatunków sadowniczych – jabłoni, truskawek, malin – oraz warzyw (fasola szparagowa, groch, pomidor pod osłonami). Z kolei w ramach rozszerzenia etykiety o zastosowania małoobszarowe Switch 62,5 WG można używać do ochrony czereśni, wiśni, gruszy, pigwy, śliw, moreli, brzoskwini, nektaryn, truskawek, malin, jeżyn, porzeczek (czarna, czerwona, biała), borówki wysokiej, żurawiny i winorośli. Wśród warzyw preparat można będzie wykorzystać do ochrony grochu (zwyczajny i cukrowy), bobu, fasoli, łubinu, marchwi, pietruszki korzeniowej, pasternaku, buraków ćwikłowych, chrzanu, brukwi, rzepy, salsefii, selera korzeniowego i naciowego, cebuli szalotki, czosnku, cebuli z dymki i szczypiorku. W przypadku pomidorów, ogórków, cukinii, papryki, bakłażana, sałaty głowiastej i liściowej, cykorii sałatowej, endywii, botwinki i szpinaku, jak również roślin zielarskich i roślin ozdobnych Switch 62,5 WG można stosować w odniesieniu do upraw polowych jak też prowadzonych pod osłonami. Ponadto preparat można będzie stosować w uprawach szparagów, tytoniu, szkółkach drzew owocowych i ozdobnych, plantacjach nasiennych (warzyw, ziół i roślin ozdobnych), szkółkach leśnych (gatunki liściaste i iglaste) oraz w lasach.
Bardzo różny jest okres karencji dla tego preparatu. Najdłuższy obowiązuje w odniesieniu do szparagów (6 miesięcy), najkrótszy wynoszący tylko 3 dni dotyczy stosowania w uprawach truskawek, jabłoni, gruszy, pigwy oraz pomidorów, ogórków, cukinii, papryki i bakłażana.