Sezon na nowalijki w pełni. Wśród nich nie brakuje rzodkiewek, które w supermarketach kupimy zarówno w pęczkach jak i główki solo pakowane w woreczki. Towar dostępny dla klientów pochodzi zarówno z zagranicy, jak i z Polski. A jak kształtują się ceny rzodkiewki w 2. tygodniu kwietnia?
Ceny rzodkiewki w hurcie
Rzodkwi na rynku jest coraz więcej, co dobrze widać po tendencji spadkowej cen na większości giełd owocowo-warzywnych. Przeciętna cena za pęczek oscyluje w okolicach 2,00 zł, a to, co rzuca się w oczy to rosnąca dostępność rzodkiewki od polskich producentów. Jednocześnie, rzodkiewka importowana potrafi być o kilkanaście do kilkudziesięciu groszy tańsza od polskiej, co negatywnie wpływa na ceny oferowane polskim producentom. Te z pewnością obniżą się jeszcze bardziej z chwilą wejścia większych partii krajowego towaru na rynek, w tym z upraw polowych.
Rynek hurtowy | Pochodzenie | Średnia cena za pęczek [PLN] |
Agrohurt Rzeszów | Kraj | 2,25 |
WGRO | Kraj/Import | 1,80/1,57 (przeliczono z ceny za skrzynkę 20 pęczek) |
Giełda Kaliska | Kraj/Import | 1,80/1,63 |
KH Rybitwy | – | 1,95 |
Bronisze | Kraj/Import | 2,33/1,85 |
Praska Giełda Spożywcza | – | 2,00 |
Targipiast | Kraj | 2,85 |
Ceny rzodkiewki w supermarketach
W dużych sieciach handlowych nie ma problemów z dostępnością rzodkiewki. Warzywa są sprzedawane zarówno na pęczki, jak i w formie samych główek, pakowanych do woreczków 125 g. Jednak w większości sklepów, poza Auchan, dostępne są jedynie rzodkiewki importowane. Ceny we wszystkich odwiedzonych marketach są podobne i wynoszą od 2,49 (Kaufland) do 2,99 (Auchan, Aldi, Lidl).
Sklep | Pochodzenie | Cena za pęczek lub woreczek [PLN] |
Auchan | Polska/Włochy | 2,99(pęczek) /2,49(woreczek) |
Biedronka | Włochy/Holandia | 2,79 |
Kaufland | – | 2,49 (woreczek) |
Lidl | Włochy | 2,99 |
Aldi | Włochy | 2,99 |
Jakość i wygląd rzodkiewek w supermarketach










