Dzień polowy „2nd International Symposium on Carrot and other Appiaceae” odbywał się 22 września i dla osób w nim uczestniczącym był doskonałą okazją do zapoznania się zarówno odmianami marchwi z oferty firmy Vilmorin-Mikado (w Polsce reprezentowana jest przez firmę Hazera) czy też nowymi rozwiązaniami w ochronie zaprezentowanymi przez firmę Bayer.
Jednym z punków dnia polowego była wizyta w siedzibie firmy Amplus, gdzie można było zapoznać się liniami do pakowania marchwi, a także z praktykowanym tam systemem magazynowania oraz systemami jakości, kontroli oraz spedycji towaru gotowego do odbiorców tego podmiotu.
W uprawie znalazło się 11 odmian marchwi z oferty firmy Vilmorin-Mikado. Jak informowała Małgorzata Zadura z firmy Hazera, wszystkie z prezentowanych tutaj odmian marchwi sprawdzają się w uprawie w większości regionów Polski. Na szczególną uwagę zasługują w jej opinii takie kreacje jak Volcano F1, Octavo F1 i nowość Speedo F1. Ostatnia z nich ma krótki, bo zaledwie około 90-100 dniowy okres wegetacji, sprawdza się w uprawie w bardzo różnych warunkach, ma wyrównane i gładkie korzenie. Nadaje się do zbioru mechanicznego i mechanicznej obróbki, z czym często występują problemy u wcześnie dojrzewających odmian. Według Mirosława Fucia, prezesa SPOiW z Sielec Kolonia, odmiany z firmy Hazera stanowią podstawową bazę w grupie tego gatunku uprawianego przez dostawców warzyw do Spółdzielni. Z najważniejszych i sprawdzonych kreacji w uprawie wymienił za przedstawicielką firmy Hazera takie odmiany jak Volcano F1, Octavo F1 i Speedo F1. W jego opinii na uwagę zasługuje jeszcze Subitto F1, która w tym roku pokazała się z bardzo dobrej strony i dlatego w kolejnych latach powinna znaleźć swoje miejsce w tutejszych uprawach marchwi, które stały się wizytówką tutejszej spółdzielni.