Rola makro- i mikroelementów w produkcji wysokiej jakości buraków ćwikłowych

Faza rozety i początek budowania zgrubienia korzeniowego u buraka ćwikłowego to bardzo ważna faz wzrostu tego warzywa. Warto wtedy zadbać o właściwe dostarczenie niezbędnych mikroelementów. Najlepszą drogą dostarczania na tym etapie wzrostu jest dokarmianie dolistne makro- i mikroelementami w postaci chelatów.

Jednym z pierwiastków, na które burak ćwikłowy wykazuje duże zapotrzebowanie jest aktualnie fosfor, który jest bardzo ważny w celu dostarczenie energii niezbędnej do prawidłowego wzrostu systemu korzeniowego. Dobrym źródłem tego pierwiastka jest nawóz Profit zrównoważony 18-18-18.

W kolejnym etapie należy przejść na nawożenie potasowe.

W fazie rozety i początku budowania zgrubienia korzeniowego oprócz nawożenia nawozami NPK, ważne jest również dostarczanie roślinom mikroelementów, takich jak miedź, bor i cynk. Ważne są również wapń i potas, które pozytywnie wpływają na wielkość i jakość plonu, ale te składniki należy dostarczyć trochę później. 

ODMIANY I CZĘŚCIOWY PROGRAN OCHORNY I NAWOŻENIA REALIZOWANY W PROJEKCIE BURAK ĆWIKŁOWY #PROFESJONALNIE

O roli takich mikroelementów jak miedź, bor i cynk oraz produktach zawierających te pierwiastki w dobrze przyswajalnych formach przez rośliny dowiecie się z materiału filmowego na którym Włodzimierz Prus z firmy ADOB informuje jak prawidłowo dokarmiać buraka ćwikłowego. Z poniższego materiału dowiecie się również jak nawożenie tego warzywa realizowane jest w projekcie Burak ćwikłowy #profesjonalnie. Specjalista z firmy ADOB informuje również o tym jak prowadzić nawożenie aby uniknąć problemów z akumulacją metali ciężkich w korzeniach burak ćwikłowego.